
Funkcje nadzorcze w sp. z o.o. może sprawować rada nadzorcza lub komisja rewizyjna. Dowiedz się jakie są funkcje tych organów i czym się różnią?


Dowiedz się w jakim zakresie członków zarządu spółki z o.o. obowiązuje zakaz konkurencji.


Nie każdy podmiot może być wspólnikiem sp. z o.o. Sprawdź jakie są ograniczenia.


Wniesienie wkładów na pokrycie kapitału zakładowego jest obowiązkiem wspólników. Sprawdź jak i w jakim terminie należy tego dokonać.


Czy wszystkie ustalenia wspólników muszą zostać zawarte w powszechnie dostępnej umowie spółki? Sprawdź w jaki sposób można uregulować wrażliwe kwestie, tak aby pozostały poufne.


Pomimo językowe podobieństwa pojęć siedziby i adresu, w kontekście prawa spółek ich definicje się różnią. Różny jest również tryb ich zmiany, a także znaczenie dla działalności spółki.


Do powstania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, poza zawarciem umowy spółki, wymagana jest m.in. jej rejestracja w rejestrze przedsiębiorców KRS. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o rejestrację następuje wpis spółki do rejestru i od tego momentu powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiadająca osobowość prawną. Podmiot istniejący pomiędzy dniem zawarcia umowy spółki, a jej rejestracją w rejestrze przedsiębiorców KRS nazywamy spółką z o.o. w organizacji.


Wejdź i dowiedz się w jaki sposób określić moment wygaśnięcia mandatu członka zarządu sp. z o.o. po nowelizacji k.s.h.
